Klinik Psk.Sebahattin ERTUÇ

1975 Erzincan doğumludur.

İlköğrenimini Çukurkuyu İlkokulunda, Orta ve Lise öğrenimine Erzincan İmam Hatip Lisesinde devam etmiş, lise son sınıfta yarım kalan tahsilini Bursa’da bitirerek Bursa İmam Hatip Lisesi diplomasını almıştır.

Üniversite öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik programında 1998 yılında tamamlamıştır.

Dersane ve özel şirketlerde görev aldıktan sonra 1999 yılında Fransa’ya taşınmış, Fransızca hazırlık sınıfı okuduktan sonra ‘‘Universite de Chambery’’de Psikoloji Bölümüne 4.sııftan devam ederek diplomasına Fransa’da da denklik almıştır.

IFHE (Fransa Hipnoz Eriksoniyen Institu)’de Master Practitioner olarak Hypnoterapi eğitimini tamamlamıştır.

Fransa’da Rhone Alpes bölgesinde yaşayan Türkiye kökenli insanımıza hizmet etmek icin Lyon’da SERTUC Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Merkezini kurmuştur.

Hasan Kalyoncu Üniversitesinde 475 saatlik Aile Danışmanlığı programını bitirmiştir. 2013 yılında Türkiye’ye dönüş yapmıştır.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını tamamlayarak “klinik psikolog” ünvanını almıştır.

Halen Okyanus Psikoloji ve Milad Psikolojik Danışmanlık merkezlerinde İstanbul, Ankara, Bursa ve Çankırı’da uzman klinik psikolog ve psikolojik danışman olarak görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın